Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Romeo i Julian – prawdziwa miłość?

W dyskusji na temat homoseksualizmu, tolerancji i homofobii udział wzięli:

  • prof. Zbigniew Stawrowski – filozof polityki, w latach 1982–2000 uczeń i asystent ks. Józefa Tischnera. Pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Współzałożyciel i wykładowca Collegium Civitas. Współzałożyciel i dyrektor Instytutu Myśli Józefa Tischnera. Autor ksiązki „Prawo naturalne a ład polityczny”,
  • dr Michał Bilewicz – psycholog społeczny, publicysta. Członek zespołu „Krytyki Politycznej”. Koordynator Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW oraz wykładowca na Wydziale Psychologii UW, W swoich badaniach koncentruje się na problematyce uprzedzeń, konfliktu międzygrupowego, antysemityzmu i dehumanizacji. Interesuje go wpływ mechanizmów poznawczych i języka publicznego na wykluczanie mniejszości. Reprezentuje podejście empiryczne i eksperymentalne, 
  • o. Jacek Prusak – jezuita, psycholog i psychoterapeuta. Redaktor Tygodnika Powszechnego, zastępca redaktora naczelnego Życia Duchowego. Studiował filozofię na Ignatianum w Krakowie, teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym Bobolanum w Warszawie oraz psychologię w Boston College (USA). Autor licznych publikacji w polskich periodykach i prasie codziennej. Pisze doktorat z psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na Ignatianum i UJ.

Spotkanie odbyło się 11 grudnia 2007.

 

[nggallery id=230]

Opublikowano 11.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.