Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Romeo i Julian – prawdziwa miłość?

W dyskusji na temat homoseksualizmu, tolerancji i homofobii udział wzięli:

  • prof. Zbigniew Stawrowski – filozof polityki, w latach 1982–2000 uczeń i asystent ks. Józefa Tischnera. Pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Współzałożyciel i wykładowca Collegium Civitas. Współzałożyciel i dyrektor Instytutu Myśli Józefa Tischnera. Autor ksiązki „Prawo naturalne a ład polityczny”,
  • dr Michał Bilewicz – psycholog społeczny, publicysta. Członek zespołu „Krytyki Politycznej”. Koordynator Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW oraz wykładowca na Wydziale Psychologii UW, W swoich badaniach koncentruje się na problematyce uprzedzeń, konfliktu międzygrupowego, antysemityzmu i dehumanizacji. Interesuje go wpływ mechanizmów poznawczych i języka publicznego na wykluczanie mniejszości. Reprezentuje podejście empiryczne i eksperymentalne, 
  • o. Jacek Prusak – jezuita, psycholog i psychoterapeuta. Redaktor Tygodnika Powszechnego, zastępca redaktora naczelnego Życia Duchowego. Studiował filozofię na Ignatianum w Krakowie, teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym Bobolanum w Warszawie oraz psychologię w Boston College (USA). Autor licznych publikacji w polskich periodykach i prasie codziennej. Pisze doktorat z psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na Ignatianum i UJ.

Spotkanie odbyło się 11 grudnia 2007.

 

[nggallery id=230]

Opublikowano 11.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu z cyklu „Słuchając drogi”. Gościem odcinka jest Kalina Czwarnóg z Fundacji Ocalenie.
Wrzesień z Centrum Myśli Jana Pawła II upłynie pod znakiem wielowyznaniowych spacerów. Przed nami także ostatni pokaz filmowy, przesłuchania do chóru i start naboru do stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów.
Chór Centrum Myśli Jana Pawła II otwiera nabór! Weź udział w przesłuchaniach i dołącz do wspólnej muzycznej przygody.
Poznawaj z nami Warszawę wielokulturową! 1 września 2024 rozpoczynamy realizację nowego projektu “Warszawa-miasto wielu religii”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.