Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża – relacje świadków

Wybór Jana Pawła II w relacjach świadków:

Ludmiła i Stanisław Grygiel byli rodziną zaprzyjaźnioną z kard. Karolem Wojtyłą już w czasach krakowskich. Odwiedzał ich w domu i zapraszał do siebie.  Spotkali się z nim tuż przed wyjazdem na konklawe w październiku 1978 roku. Jak wyglądało to spotkanie? Jak potem zareagowali na wybór kard. Wojtyły na papieża? Co napisał ich syn do Papieża?

Posłuchajcie relacji p. Stanisława Grygiela:

 

A jak inni bliscy i znajomi kard. Wojtyły zareagowali na wieść o Jego wyborze na papieża? Jaka atmosfera zapanowała wówczas w Polsce. Posłuchajcie relacji świadków tamtych wydarzeń.

Film „To było niemożliwe”

Opublikowano 15.10.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.