Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża – relacje świadków

Wybór Jana Pawła II w relacjach świadków:

Ludmiła i Stanisław Grygiel byli rodziną zaprzyjaźnioną z kard. Karolem Wojtyłą już w czasach krakowskich. Odwiedzał ich w domu i zapraszał do siebie.  Spotkali się z nim tuż przed wyjazdem na konklawe w październiku 1978 roku. Jak wyglądało to spotkanie? Jak potem zareagowali na wybór kard. Wojtyły na papieża? Co napisał ich syn do Papieża?

Posłuchajcie relacji p. Stanisława Grygiela:

 

A jak inni bliscy i znajomi kard. Wojtyły zareagowali na wieść o Jego wyborze na papieża? Jaka atmosfera zapanowała wówczas w Polsce. Posłuchajcie relacji świadków tamtych wydarzeń.

Film „To było niemożliwe”

Opublikowano 15.10.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.