Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

31. rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Dziś mija 31 lat od chwili, gdy Jan Paweł II wypowiedział pamiętne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój. Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi”. By pokazać zmiany, które zaszły w warszawiakach od tego czasu, zorganizowaliśmy Miasto Miłosierdzia. Zapraszamy także do wysłuchania homilii.


 

Homilię z placu Zwycięstwa zamieściliśmy na portalu „Sfera Wolności”  (www.centrumjp2.pl/sferawolnosci). Można tam także obejrzeć zdjęcia z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i jego pobytu w Warszawie.

 

Miasto Miłosierdzia miało pokazać, jak wiele dobrego dzieje się w naszym społeczeństwie, jak odnawia się oblicze tej ziemi. Więcej informacji o tym festiwalu dobroczynności znajduje się na stronie www.centrumjp2.pl/miasto.

 

Na portalu YouTube można natomiast obejrzeć filmik z Miasta Miłosierdzia z 2008 roku, na którym przechodnie odwiedzający Miasto czytają słowa homilii. Zapraszamy do oglądania i słuchania! YouTube

 

 

 

Opublikowano 01.06.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.