Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

27. rocznica zamachu na Jana Pawła II

W dniu 13 maja 1981 rozegrał się dramat. Turecki zawodowy morderca, Mehmet Ali Agca, oddał trzy strzały w kierunku Papieża.


 

Świadectwa lekarzy dowodzą, że kula zatańczyła w ciele Ojca Świętego jak w labiryncie… Choć była to kula śmierci, po kilkugodzinnej walce lekarzy w klinice Gamelli, Papież przeżył. Jan Paweł II uznał to za działanie i opiekę Matki Bożej. Wydarzenie traktuje się jako wypełnienie drugiej tajemnicy fatimskiej.

Zamachowiec został skazany na dożywocie, jednak w 2000 roku ułaskawiono go. Wkrótce po wyjściu ze szpitala, Papież odwiedził Ali Agcę w więzieniu, publicznie wybaczając mu winy.

 


Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego składającego się z wypowiedzi świadków wspominających dzień zamachu i chwile walki Jana Pawła II o życie.

 

 


 

[flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/zamach.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]


 

 

Zobacz wszystkie filmy zgromadzone w MEDIATECE.

Opublikowano 12.05.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.