Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Literatura – etap 1

Oto literatura wymagana w poszczególnych etapach tegorocznego konkursu „Jan Paweł II – wychowawca młodzieży”:

 1. Jan Paweł II „Autobiografia”, Kraków, Wydawnictwo Literackie, 2011.
 2. Kwiatkowska Halina „Wielki kolega”, Kraków, wyd. Kwadrat, 2003. s. 5 – 87.
 3. List do dzieci Tra Prochi Giorno Ojca Świętego Jana Pawła II w Roku Rodziny, Watykan 13.12.1994,  wydanie dowolne, dostępne również w internecie.
 4. Jan Paweł II, „Moi święci”, Wydawnictwo Znak, Kraków 2011: s. 11- 29.
 5. Internetowa encyklopedia Jana Pawła II:  www.wikijp2.pl  – hasła:
 • Mieczysław Kotlarczyk
 • Jerzy Kluger 
 • Jan Tyranowski
 • Edmund Wojtyła
 • Emilia z Kaczorowskich Wojtyła
 • Adam Stefan Sapieha
 • Teatr Rapsodyczny
 1. Przemówienie wygłoszone podczas spotkania z wiernymi w Wadowicach, 19.06.1999r. http://nauczaniejp2.pl/dokumenty/wyswietl/id/709 
 2. Gugulski Marcin, „Nieskremówkowany” (felieton z portalu Salon24.pl z 2011 roku).
 3. Jan Paweł II „Dar i Tajemnica”, wyd. II, WAM, Kraków 2005, rozdz. 1, 2, 3, 4, 5, 6.

 

 

Opublikowano 02.05.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.