Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gra miejska

W poniedziałek, 2 kwietnia od godz. 9.00 do 16.00 na placu Piłsudskiego odbędzie się gra miejska. Osoby, które wezmą udział w zabawie, wcielą się w postaci z powieści „Mecz o wszystko” – w Kubę, Pepe lub Zdolnego. Bohaterowie, przenosząc się w czasie, napotkają ich rówieśnika, młodego Karola Wojtyłę, który rozpoczyna naukę w wadowickim gimnazjum. Zadaniem uczestników gry miejskiej jest przetrwanie roku w gimnazjum u boku Wojtyły. Gra zaczyna się i kończy wokół dużego labiryntu, który stanie tego dnia na placu Piłsudskiego.

– W grze wezmą udział gimnazjaliści, ale może się w nią zaangażować każdy. Wystarczy na stronie internetowej Centrum (centrumjp2.pl) wypełnić zgłoszenie i stawić się 2 kwietnia na placu Piłsudskiego. Gra, choć będzie wymagała od uczestników poruszania się po Śródmieściu, jest w całości grą internetową: wystarczy wraz z wysłaniem zgłoszenia ściągnąć odpowiednią aplikację na komórkę, a następnie kierować się wskazówkami, które będą pojawiać się na ekranie telefonu. Każde z zadań ilustrować będzie historia z udziałem Wojtyły, która urywa się i tylko od gimnazjalistów zależeć będzie, co zrobią: pójdą w lewo czy w prawo? Cofną się czy pójdą naprzód? Może się zdarzyć, że dwoje gimnazjalistów, podejmujących różne decyzje, otrzymają całkiem inne zadania, niemniej wszystkie kończyć się będą na placu Piłsudskiego – przekonuje Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

Labirynt, który będzie częścią gry miejskiej, stanie na placu Piłsudskiego już 1 kwietnia, w niedzielę. Zajmie powierzchnię ponad 600 metrów kwadratowych, około 1,5 metra wysokości i zbudowany będzie ze styropianu.

 •  Termin: 2 kwietnia 2012 r.
 •  Czas trwania całej gry: 9.00–17.00
 •  O dokładnej godzinie startu zespołu, osoby zgłaszające grupę zostaną poinformowane drogą mailową po 19 marca 2012 r.
 •  Czas uczestnictwa jednego zespołu w grze wynosi nie więcej niż 90 minut.
 •  Miejsce gry: Śródmieście i ulica Krakowskie Przedmieście
 •  Start gry: punkt rejestracji na placu Piłsudskiego
Zespoły:
 1. Uczestnicy biorą udział w grze w zespołach (nie mniej niż dwuosobowych i nie więcej niż czteroosobowych). Uczestnicy wybierają spośród siebie kapitana a on ustala nazwę zespołu, która musi się składać z nie więcej niż dwóch słów. 
 2. Rejestracja zespołu na grę odbywa się za pomocą formularza zgłoszeniowego. Uczestnictwo w grze jest dobrowolne i bezpłatne.
 3. Wskazówki dotyczące przebiegu gry przesyłane będą za pomocą mobilnej strony internetowej. Każdy zespół powinien być wyposażony w jeden telefon komórkowy, na który zostanie wgrana aplikacja gry (nie większa niż 1 MB) i to jego pomocą uczestniczy w grze.
 • 1 telefon komórkowy na 1 zespół 
 • Wymagania techniczne: telefon komórkowy z kartą Wi-Fi lub możliwością krótkiego połączenia z internetem w technologii 3G.
 • Gra najsprawniej działa na telefonach z systemem operacyjnym Android lub iOS (co oznacza, że każdy telefon nowszej generacji jest w stanie obsłużyć aplikację).
 • Przed przystąpieniem do gry należy naładować telefon.

Załączniki

Opublikowano 15.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.