Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

2 kwietnia 2018

Zapraszamy na czuwanie w rocznicę śmierci Jana Pawła II – 2 kwietnia o godz. 21.00 na plac Piłsudskiego. Tego wieczoru razem ze zgromadzonymi warszawiakami spotkamy się, aby przypomnieć sobie wydarzenia sprzed 13 lat, posłuchać fragmentów nauczania Jana Pawła II i posłuchać utworów przygotowanych na ten wieczór przez Chór Centrum Myśli Jana Pawła II..

Nie lękajcie się! Otwórzcie, a nawet otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!

Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin kultury, cywilizacji, rozwoju. Nie lękajcie się! Chrystus wie, „co jest w człowieku”. Tylko On to wie!

Dzisiaj tak często człowiek nie wie, co nosi w sobie, w głębi swojej duszy, swego serca. Tak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Tak często opanowuje go zwątpienie, które przechodzi w rozpacz.

Pozwólcie zatem – proszę was, błagam was z pokorą i ufnością – pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka. Tylko On ma słowa życia, tak, życia wiecznego.

(Jan Paweł II, plac św. Piotra, 22 października 1978 r.)

Hasłem tegorocznych obchodów 13. rocznicy śmierci Jana Pawła II są słowa wypowiedziane podczas mszy świętej inaugurującej pontyfikat – to wtedy Jan Paweł II kilkakrotnie wezwał słuchaczy do tego, aby się „nie lękali”.

Rocznica śmierci Jana Pawła II przypada w tym roku w święta Wielkanocne, które stanowią symbol zwycięstwa Życia. To właśnie dlatego tegorocznym drugim kwietnia Centrum Myśli Jana Pawła II, razem z całą Polską rozpoczyna obchody 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Zapraszamy Państwa do tego, aby w tym szczególnym czasie byli Państwo razem z nami.

Opublikowano 01.03.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online
Rekrutacja
Od 1 września do 10 października 2023 studenci warszawskich uczelni – zarówno publicznych, jak i prywatnych – mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II