Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

2 kwietnia 2018

Zapraszamy na czuwanie w rocznicę śmierci Jana Pawła II – 2 kwietnia o godz. 21.00 na plac Piłsudskiego. Tego wieczoru razem ze zgromadzonymi warszawiakami spotkamy się, aby przypomnieć sobie wydarzenia sprzed 13 lat, posłuchać fragmentów nauczania Jana Pawła II i posłuchać utworów przygotowanych na ten wieczór przez Chór Centrum Myśli Jana Pawła II..

Nie lękajcie się! Otwórzcie, a nawet otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!

Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin kultury, cywilizacji, rozwoju. Nie lękajcie się! Chrystus wie, „co jest w człowieku”. Tylko On to wie!

Dzisiaj tak często człowiek nie wie, co nosi w sobie, w głębi swojej duszy, swego serca. Tak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Tak często opanowuje go zwątpienie, które przechodzi w rozpacz.

Pozwólcie zatem – proszę was, błagam was z pokorą i ufnością – pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka. Tylko On ma słowa życia, tak, życia wiecznego.

(Jan Paweł II, plac św. Piotra, 22 października 1978 r.)

Hasłem tegorocznych obchodów 13. rocznicy śmierci Jana Pawła II są słowa wypowiedziane podczas mszy świętej inaugurującej pontyfikat – to wtedy Jan Paweł II kilkakrotnie wezwał słuchaczy do tego, aby się „nie lękali”.

Rocznica śmierci Jana Pawła II przypada w tym roku w święta Wielkanocne, które stanowią symbol zwycięstwa Życia. To właśnie dlatego tegorocznym drugim kwietnia Centrum Myśli Jana Pawła II, razem z całą Polską rozpoczyna obchody 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Zapraszamy Państwa do tego, aby w tym szczególnym czasie byli Państwo razem z nami.

Opublikowano 01.03.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.