Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

2 czerwca – data szczególna

2 czerwca 1979 roku Jan Paweł II wypowiedział na placu Piłsudskiego pamiętne słowa "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!". Rok później, 2 czerwca 1980 roku na forum UNESCO krytykował marksizm podkreślając szczególną rolę ducha i kultury. 2 czerwca 1985 roku ukazała się natomiast czwarta encyklika "Slavorum Apostoli" poświęcona świętym Cyrylowi i Metodemu.

 


W 29. rocznicę wypowiedzenia pamiętnych słów Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało Miasto Miłosierdzia – festiwal dobroczynności. Impreza miała pokazać jakie zmiany zaszły w naszym polskim społeczeństwie.

 

Ponad 70 organizacji zajmujących się szeroko pojętą działalnością społeczną prezentowało się w przestrzeni Placu Teatralnego zaaranżowanego na kształt miasteczka. Odwiedzający mogli uczestniczyć w licznych wykładach i szkoleniach, obejrzeć pokaz tańca na wózkach inwalidzkich, pokaz walki szermierczej, przejść podstawowy kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki w walce z rakiem piersi.

Całodzienną imprezę zakończył koncert grupy VOO VOO, po którym nastąpiło czuwanie modlitewne z udziałem arcybiskupa Kazimierza Nycza oraz symboliczne przejście na plac Piłsudskiego.

Opublikowano 01.06.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.