Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

2 czerwca – data szczególna

2 czerwca 1979 roku Jan Paweł II wypowiedział na placu Piłsudskiego pamiętne słowa "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!". Rok później, 2 czerwca 1980 roku na forum UNESCO krytykował marksizm podkreślając szczególną rolę ducha i kultury. 2 czerwca 1985 roku ukazała się natomiast czwarta encyklika "Slavorum Apostoli" poświęcona świętym Cyrylowi i Metodemu.

 


W 29. rocznicę wypowiedzenia pamiętnych słów Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizowało Miasto Miłosierdzia – festiwal dobroczynności. Impreza miała pokazać jakie zmiany zaszły w naszym polskim społeczeństwie.

 

Ponad 70 organizacji zajmujących się szeroko pojętą działalnością społeczną prezentowało się w przestrzeni Placu Teatralnego zaaranżowanego na kształt miasteczka. Odwiedzający mogli uczestniczyć w licznych wykładach i szkoleniach, obejrzeć pokaz tańca na wózkach inwalidzkich, pokaz walki szermierczej, przejść podstawowy kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki w walce z rakiem piersi.

Całodzienną imprezę zakończył koncert grupy VOO VOO, po którym nastąpiło czuwanie modlitewne z udziałem arcybiskupa Kazimierza Nycza oraz symboliczne przejście na plac Piłsudskiego.

Opublikowano 01.06.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.