Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

11. Targi Książki w Krakowie 25 – 28 X 2007 r.

W dniach 25 – 28 X 2007 r. w krakowskiej hali targowej, podczas 11. Targów Książki, Centrum Myśli Jana Pawła II zaprezentowało swoje najnowsze pozycje wydawnicze.


Oryginalna kompozycja stoiska targowego Centrum zachęcała do jego odwiedzenia; zaś książki, w szczególności: Papieska Warszawa oraz Mrok jak światło. Antologia dramatów inspirowanych życiem, myślą i twórczością Jana Pawła II, spotkały się z dużym zainteresowaniem czytelników.

Uwagę wielu odwiedzających przyciągał także projekt plakatu, który powstał na potrzeby kampanii społecznej podczas obchodów rocznicy śmierci Jana Pawła II w kwietniu 2007 roku. Hasłem i zarazem głównym przesłaniem tej kampanii były słowa Ojca Świętego zapisane na kartach Tryptyku Rzymskiego: „Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens”.

Uczestnikami tegorocznych krakowskich Targów Książki były największe wydawnictwa w Polsce; swoje oferty zaprezentowało prawie 440 wystawców a liczba odwiedzających osiągnęła 21 tys. osób.

Opublikowano 08.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online