XVI Konkurs “Papieskie Życie i wolność – dar i zadanie”

pióro oraz notes

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Millennio z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy  z zakresu katolickiej nauki społecznej.

Konkurs składa się z czterech etapów. Pierwszy z nich, polegający na rozwiązaniu testu online, rozpocznie się już 23 lutego 2020 roku. Finał Konkursu Papieskiego odbędzie się 30 maja 2020 roku. Główną nagrodą dla zwycięzcy każdego z 9 regionów, na które podzieleni są uczestnicy konkursu, jest wyjazd do Rzymu.

Centrum Myśli Jana Pawła II jest współorganizatorem  XVI Konkursu Papieskiego i będzie gospodarzem finału konkursu dla regionu mazowiecko-podlaskiego.

Regulamin konkursu

Dodano: