Konkurs kuratoryjny dla gimnazjalistów „Jan Paweł II – droga człowieka”

drukuj
Gimnazjaliści

Centrum Myśli Jana Pawła II na zlecenie Kuratora Mazowieckiego ogłasza konkurs pt. Jan Paweł II – droga człowieka. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego. Zapraszamy wszystkich nauczycieli i wychowawców do zapoznania się regulaminem konkursu.

 

 

 

27 marca, w Galerii Porczyńskich w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala Finałowa konkursów o Janie Pawle II i kard. Stefanie Wyszyńskim, które odbyły się w tym roku szkolnym. 

Częścią uroczystości było także rozstrzygniecie organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty konkursu tematycznego dla gimnazjum, „Jan Paweł II – droga człowieka”. Była to już II edycja, w której wzięło udział ponad 1200 uczniów z ok. 120 szkół z całego Mazowsza.

Szczególne podziękowania i wyróżnienie należy się wszystkim laureatom i finalistom tego konkursu oraz ich opiekunom i rodzicom. Dla wszystkich był to czas intelektualnego wysiłku i wytężonej pracy. Największe gratulacje należą się jednak wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie.

Jest nam niezmiernie miło przedstawić jego głównych bohaterów:

 • Bartosz Czarnocki Zespół Szkół w Paprotni
 • Adam Dąbrowski Gimnazjum Dwujęzyczne nr 59
 • Marek Gaweł Publiczne Gimnazjum Kolegium Zakonu Pijarów
 • Kinga Gaworzewska Gimnazjum nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej
 • Barbara Jurzysta Gimnazjum nr 99 STO
 • Elżbieta Anna Kaczorowska Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie
 • Kinga Kamińska Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej
 • Aleksandra Kowalska Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
 • Aleksandra Licheniak Gimnazjum nr 112 im. Króla Jana III Sobieskiego
 • Hanna Maciejewska Gimnazjum nr 112 im. Króla Jana III Sobieskiego
 • Jakub Marosek Gimnazjum nr 54 im. Adama Kazimierza księcia Czartoryskiego
 • Mateusz Marszałek Gimnazjum nr 121 im. Wojciecha Zawadzkiego
 • Monika Mik Gimnazjum nr 99 STO
 • Martyna Mrozek Gimnazjum Dwujęzyczne nr 34 im. Narcyzy Żmichowskiej
 • Marlena Patrycja Nowakowska Gimnazjum nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej
 • Joanna Krzysztofa Rubczyńska Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie
 • Michalina Ryś Gimnazjum nr 112 im. Króla Jana III Sobieskiego
 • Mateusz Franciszek Sołkowicz Gimnazjum nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej
 • Natalia Witkowska Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie
 • Magdalena Zaborowska Gimnazjum nr 112 im. Króla Jana III Sobieskiego
 • Katarzyna Zielińska Publiczne Gimnazjum nr 23 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 im J. Kochanowskiego

Pragnąc ze swej strony móc również nagrodzić uczestników tego konkursu, Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II postanowił nagrodami wyróżnić 3 pierwsze miejsca!

I MIEJSCE: BARTOSZ CZARNOCKI

II MIEJSCE: ELŻBIETA ANNA KACZOROWSKA ORAZ KATARZYNA ZIELIŃSKA

III MIEJSCE: JAKUB MAROSEK ORAZ MAGDALENA ZABOROWSKA.

Podziękowania również składamy na ręce Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Wydziału Katechetycznego Warszawskiej Kurii Metropolitarnej w osobie ks. dr. Marka Przybylskiego, Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II i WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego Konkursu.

Wszystkie zaświadczenia Mazowieckiego Kuratorium Oświaty zostaną, decyzją mgr Jolanty Milczuk-Walczewskiej – starszego wizytatora, wysłane do szkół za potwierdzeniem odbioru ich otrzymania. Prosimy o zgłaszanie się po ich odbiór u Dyrekcji szkół.

Jeszcze raz wszystkim GRATULUJEMY!

—————————–

Szanowni Państwo,

Poniżej publikujemy wyniki rozstrzygniętego Kuratoryjnego Konkursu Tematycznego dla Gimnazjum „Jan Paweł II – droga człowieka” (II edycja 2013/2014).

Jednocześnie informujemy, że wyniki punktowe oraz nazwiska zwycięzców (I, II i III miejsce) zostaną ogłoszone na Gali Finałowej w Galerii Porczyńskich, 27 marca 2014 r., godz. 16.00. Zwycięzcy, decyzją Dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II, zostaną wyróżnieni atrakcyjnymi nagrodami! Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów nastąpi w trakcie gali, w obecności Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego kard. Kazimierza Nycza oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Karola Semika.

Gratulujemy wyników!!! 

Wyniki Konkursu Kuratoryjnego dla Gimnazjum

 

———————-

Przypominamy wszystkim finalistom o III etapie (finale) Kuratoryjnego Konkursu Tematycznego dla gimnazjum, Jan Paweł II – droga człowieka.

W czwartek, 13 marca o godz. 14.00, spotykamy się w Domu Arcybiskupów Warszawskich (siedziba Kurii) w sali Jana Chrzciciela, bud. A. Ip.
Adres – ul. Miodowa 17/18, 00-246 Warszawa.

Test będzie trwał pełne 60 min.
Osoby, które zdobędą min. 50% punktów zdobędą tytuł FINALISTY Konkursu, natomiast osoby z min. 80% – LAUREATA.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 1000 uczniów! Mimo że czas podsumowań jeszcze przyjdzie, już teraz cieszymy się ze spotkań, które były udziałem naszym oraz wszystkich uczestników tego konkursu: przede wszystkim uczniów (to oni są wielkimi bohaterami tego zmagania), nauczycieli, wychowawców, a także rodziców.

Jednocześnie zapraszamy Państwa serdecznie, wraz z podopiecznym na Galę Finałową! Będzie ona miała miejsce w Galerii Porczyńskich,
27 marca (czwartek), godz. 16.00. Gośćmi tego wydarzenia będą m.in. Ks. Kard. Kazimierz Nycz oraz Mazowiecki Kurator Oświaty, pan Karol Semik. Wszystkim uczestnikom etapu rejonowego (tj. II-go) zostaną wręczone dyplomy. Rozdamy je właśnie podczas tejże Gali.

Badania potwierdzają, że Jan Paweł II pozostaje dla młodzieży ważnym autorytetem. Temat konkursu „Jan Paweł II –droga człowieka” proponuje w kontekście nadchodzącej kanonizacji bł. Jana Pawła II skupienie się na tym, jakie postawy Papieża zadecydowały o tym, że dla tak wielu ludzi na świecie, zwłaszcza dla młodych, jego postać i jego słowa stanowią przykład, jak po prostu… dobrze żyć. 

———————- 

 

Poniżej publikujemy listę uczniów zakwalifikowanych do III etapu Kuratoryjnego Konkursu Gimnazjalnego „Jan Paweł II – droga człowieka”, wraz z ilością zdobytych punktów. Gratulujemy serdecznie!!! 

lista uczniów zakwalifikowanych do III etapu

Jednocześnie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w II etapie Konkursu oraz ich opiekunom dydaktycznym. Dziękujemy za wspólną pracę i przygodę edukacyjną w duchu bł. Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że te zmagania stały się okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu nauczania papieskiego i przygotowania do zbliżającej się kanonizacji.

Już teraz zapraszamy wszystkich Państwa na uroczystą galę w Galerii Porczyńskich wieńczącą tenże konkurs. Będzie miała ona miejsce w kwietniu br. W jej trakcie wszyscy uczestnicy II i III etapu konkursu otrzymają dyplomy z wyróżnieniem. Bliższe informacje organizacyjne będą podane do wiadomości na stronie konkursu w połowie marca. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy.

 

———————

Lista uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu! Szkolnych Opiekunów Konkursu prosimy o weryfikację danych uczniów i zgłoszenie ewentualnych poprawek na adres: konkurs@centrumjp2.pl

II etap – lista uczniów - Rejonizacja uczestników Konkursu Kuratoryjnego

———————

 

Idea konkursu

Harmonogram konkursu

Regulamin konkursu kuratoryjnego 2013-2014

Literatura do poszczególnych etapów

 

Lista szkół uczestniczących w tegorocznym konkursie: kliknij i zobacz listę szkół