Wojtyła 3D. Masz duszę

drukuj
A3 REVEAL POZIOM a

2 kwietnia minie osiem lat od śmierci papieża.

Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie przygotowało na tę okazję przedsięwzięcie pod nazwą „Wojtyła 3D. Masz duszę”, które składać się będzie z kilku wydarzeń: wystawy, interaktywnej kampanii społecznej, uroczystego czuwania na placu Piłsudskiego, a także zajęć edukacyjnych dla licealistów.

Duch czy ciało – które z nich jest ważniejsze? Bez którego człowiek nie będzie tym, kim jest? Filozofia, jaką uprawiał Karol Wojtyła, stawia sprawę jasno: ciało i dusza tworzą jedność, razem kreują człowieka. – Myśląc o człowieku, często mamy przed oczami ciało. Naturalnie nie jest ono bez znaczenia, Jan Paweł II zwracał jednak uwagę, że człowiek bez duszy nie istnieje – przypomina Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.

– Technologia 3D stwarza pozory, że obraz, z którym obcujemy, jest realny. Karol Wojtyła niczego nie udawał. Nadszedł czas, aby dostrzec w nim głębie, nie tylko jednowymiarowy obraz z fotografii. Aby tak się stało, najpierw tej głębi musimy poszukać w sobie. Dlatego droga, jaka wiedzie od „Wojtyły 3D” do „Masz duszę” jest drogą w obie strony – wyjaśnia Michał Łuczewski z Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II.
Partnerzy: Hypermedia Isobar, Fundacja „Żyć z Chorobą Parkinsona”, Fundacja Banku Zachodniego WBK, Harcerska Grupa Ratownicza, ZTM, Tramwaje Warszawskie, Zarząd Oczyszczania Miasta.
Patroni medialni: Radio Plus, „Gość Niedzielny”, Opoka, KAI, Wiara.pl, Foksal Eleven.
Patroni honorowi: kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, abp Henryk Hoser, metropolita warszawsko-praski.