Inkubator Miłosierdzia 2017/2018

Studia to piękny czas nauki i kształtowania charakteru. To także idealny moment na zawiązywanie przyjaźni i zmienianie świata na lepsze. Właśnie za takimi wartościami podążamy w Inkubatorze Miłosierdzia – wolontariacie opartym na nauce Jana Pawła II.

Współpracujemy z wieloma ośrodkami, m.in. z hospicjami, domami dziecka czy ogniskami wychowawczymi, w których podejmujemy wolontariat długofalowy oraz akcyjny. Nasze działania realizujemy w czterech grupach wolontariuszy: PODZIEL SIĘ TALENTEM, DOMY DZIECKA, PRACA Z DZIEĆMI oraz PRACA Z SENIORAMI.

NASZA MISJA

Sprawiamy, że nasze otoczenie staje się lepsze przez realną pomoc i współpracę opartą na idei miłosierdzia.

NASZA WIZJA

Chcemy tworzyć wspólnotę młodych ludzi, dla których nieodłączną częścią życia jest dzielenie się dobrem z innymi. Pragniemy rozwijać siebie, nasze kompetencje i umiejętności przez kontakt z drugim człowiekiem. Tworzymy relacje oparte na współpracy: dajemy i jesteśmy obdarowywani. Inspirujemy się nauką św. Jana Pawła II.

 

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”
Jan Paweł II, Płock, 8 września 1991 r.

 

Poznaj zespół Inkubatora Miłosierdzia.

Zobacz, w której grupie najlepiej odnajdziesz swoje miejsce.