Inkubator Miłosierdzia 2016/2017

Studia to piękny czas nauki i kształtowania charakteru. To także idealny moment na zawiązywanie pięknych przyjaźni i zmienianie świata na lepsze. Właśnie za takimi wartościami podążamy w Inkubatorze Miłosierdzia, wolontariacie opartym na nauce Jana Pawła II. Do wspólnego działania zapraszamy dzisiaj również Ciebie!

Współpracujemy z wieloma ośrodkami, m.in. z hospicjami, domami dziecka, świetlicami środowiskowymi czy ogniskami wychowawczymi, w których podejmujemy wolontariat regularny oraz akcyjny (wspólnie tworzymy miniprojekty). Nasze działania realizujemy w czterech grupach wolontariuszy: PODZIEL SIĘ TALENTEM (korepetycje dla dzieci i młodzieży), PRACA Z DZIEĆMI (działalność w ogniskach wychowawczych), DOMY DZIECKA oraz OPIEKA PALIATYWNA (hospicja).

NASZA MISJA

Sprawiamy, że nasze otoczenie staje się lepsze, bo dzielimy się dobrem.

NASZA WIZJA

Chcemy tworzyć wspólnotę młodych ludzi podążających za „nową wyobraźnią miłosierdzia”. Pragniemy zmieniać rzeczywistość i wskazywać na otaczające nas dobro tak, aby pomaganie stało się nieodłączną częścią naszego życia.

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”
Jan Paweł II, Płock, 8 września 1991 r.

Znajdź nas na Facebooku Facebook_logo_(square)