Działalność

drukuj

 

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Michał Senk – dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II
Praca społeczna to praca z drugim człowiekiem, jak żadna inna w Centrum. Obejmuje ona zarówno koordynację działań wolontariackich w hospicjum, jak i bogaty program zajęć i warsztatów, które otrzymują laureaci stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Zadania, które przed sobą stawiamy, to zmiana rzeczywistości na lepszą, głównie poprzez działanie. Warsztaty, jakie animujemy, otwierają młodzież na wyobraźnię miłosierdzia, lecz nie zawsze odnosząc się do biografii czy pontyfikatu św. Jana Pawła II. Dzięki nim młodzież widzi w papieżu nie pomnik, lecz osobę z krwi i kości.

 

dr Michał Łuczewski – dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II
Instytut Badawczo-Naukowy to miejsce nieustannych poszukiwań. Chcemy stworzyć środowisko ludzi, którym bliska jest nauka Jana Pawła II. Ludzi, którzy chcą żyć nauczaniem papieskim, bo wiedzą, że wiara i rozum są dwoma skrzydłami ułatwiającymi nam poruszanie się w zlaicyzowanym świecie. Zapraszamy do współpracy profesorów, doktorantów, studentów. Instytut to miejsce, w którym razem możemy się rozwijać i wzajemnie inspirować! Przygotowujemy badania społeczne, kształcimy świadome elity, współpracujemy z najlepszymi naukowcami z Polski i ze świata. Dodatkowo prowadzimy bibliotekę, w której zgromadzone są publikacje dotyczące  Jana Pawła II oraz materiały audiowizualne dokumentujące pontyfikat. 

 

Szymon Pulcyn – kierownik Działu Upowszechniania
1Piętro to przestrzeń spotkania i dialogu. Chcemy rozmawiać tu o rzeczach najważniejszych, o wartościach, na których buduje się życie i społeczeństwo. Chcemy w nowatorski sposób animować rzeczywistość, która jest wokół nas, wplatając w to także nowoczesne formy edukacji. Na 1Piętrze codziennie dotykamy problemów na które wskazywał Karol Wojtyła: pytamy o prawdę, dobro, piękno… To jest nasz sposób na to, by niezwykły dorobek intelektualny bł. Jana Pawła II nie został zapomniany i był źródłem odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Miejsca na 1Piętrze nie zabraknie dla nikogo. W ofercie 1Piętra znajdą się też poważne debaty wokół historii idei, podczas których prelegenci reprezentujący różne, czasem odległe od siebie środowiska, mogą konfrontować swoje stanowiska dotyczące aktualnych, ważkich problemów.