Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Michał Senk

Michał Senk – Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II

Funkcję dyrektora pełni od sierpnia 2017, ale w Centrum pracuje od roku 2008. Wcześniej odpowiedzialny za projekty badawcze, edukacyjne i społeczne, w tym za sztandarowy program instytucji – Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W 2015 roku objął stanowisko pełnomocnika dyrektora ds. organizacyjnych. Z ramienia warszawskiego ratusza przewodniczył grupie roboczej ds. organizacji Światowych Dni Młodzieży w Warszawie, które odbywały się w lipcu 2016. W latach 2017 i 2018 był członkiem Zespołu zadaniowego odpowiedzialnego za organizację w Warszawie obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z wykształcenia politolog, uczestnik podyplomowych studiów menedżerskich z zarządzania zasobami ludzkimi. Jest także trenerem umiejętności liderskich w ramach projektu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Od 1998 instruktor harcerski, był także Instruktorem Wydziału Zagranicznego Głównej Kwatery ZHP.

W intelektualnej i duchowej spuściźnie Jana Pawła II najbardziej fascynuje mnie jego nauczanie społeczne przedstawione w encyklice „Centisimum Annus”. Proaktywność, solidarność i branie odpowiedzialności za dobro wspólne to wartości, które są mi osobiście bardzo bliskie. Świat jest taki, jakim go budujemy. To kluczowe, byśmy jako społeczeństwo mieli świadomość tej ogromnej „sprawczości” i chcieli przekształcać rzeczywistość, czerpiąc z papieskiego nauczania.

Tematy: Warszawa, młodzież, dzieci, społeczeństwo, dialog, współpraca między Kościołem a samorządem

Opublikowano 17.04.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.
Jak Karol Wojtyła wprowadzał w życie reformy Soboru Watykańskiego II? Przeczytajcie nowy artykuł na naszym portalu JP2online.pl
Włącz się do akcji PoKolędzie JP2! To projekt, którego główną ideą jest spotkanie z drugim człowiekiem, połączone z promowaniem tradycji. Dzięki wspólnemu kolędowaniu umacniamy poczucie solidarności społecznej
Mamy przyjemność podzielić się zapisem wykładu, który odbył się 20 kwietnia 2023 roku przy współpracy Centrum Myśli Jana Pawła II wraz z Laboratorium „Więzi” i Szkołą Główną Handlową w Warszawie

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.