Karol Wojtyła Fellowship

drukuj

Wolność człowieka, Polski, Europy – lekcja JP2

seminarium weekendowe, 13-14 maja 2017 r. 

 

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na seminarium weekendowe poświęcone wymiarom wolności w myśli Jana Pawła II. Dwa dni wypełnione spotkaniami, wykładami i warsztatami to propozycja dla osób, które  chcą się dowiedzieć, jak być wolnym dzisiaj.

Jan Paweł II był człowiekiem wolnym. Był człowiekiem wolnym taką wolnością, która wyzwoliła całą Europę. Zapłacił za to niemal najwyższą cenę, kiedy próbowano go zastrzelić na placu św. Piotra. Dzięki podążaniu zawsze za poznaną prawdą („poznacie prawdę, a prawdą was wyzwoli”), odznaczał się taką wolnością i mocą, która stała się oparciem i nadzieją dla świata, Kościoła, Polski i bardzo wielu konkretnych osób. Weekend poprowadzi uczestników w głąb myśli, życia i oddziaływania Jana Pawła II, inspirując również do refleksji nad współczesnym i osobistym odniesieniem zdobywanej wiedzy.

Różne aspekty wolności przedstawią: o. prof. Jarosław Kupczak, filozof i teolog, dr hab. Paweł Skibiński, historyk i profesor UW, dr Andrzej Grajewski, historyk, współautor książek o zamachu na życie Jana Pawła II, dr Michał Łuczewski, socjolog i wicedyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Teresa Mazan, ekspert z Instytutu Badań Naukowych CMJP2. Zapraszamy również na filmowa adaptację sztuki Karola Wojtyły: „Brat naszego Boga”, odzwierciedlająca wewnętrzne zmagania Wojtyły i jego poszukiwanie najlepszej drogi realizacji własnej wolności.

Wydarzenie jest zasadniczo skierowane do ludzi młodych – studentów, doktorantów i absolwentów uczelni wyższych (18-35 lat). Koszt: 50 zł (zawiera obiady). Wykład o. prof. Kupczaka oraz film są ogólnodostępne (nie obowiązują opłaty).

Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia można przesyłać do środy (10.05.2017 r.). Zajęcia odbędą się w Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, Warszawa.

Zapisy 

Szczegółowy program