Festiwal „Kino z duszą”

20.11.18 / G. 10:00

W dniach 20-24 listopada 2018 r. odbędzie się szósta edycja Festiwalu „Kino z duszą”. W warszawskiej Kinotece zostaną zaprezentowane najciekawsze filmy dokumentalne zrealizowane przez polskich i zagranicznych twórców. Podczas festiwalu zostanie także wręczona nagroda specjalna za film ukazujący wartości ważne dla Jana Pawła II. Ufundowało ją Centrum Myśli Jana Pawła II.

Obecnie trwa proces przyjmowania zgłoszeń dokumentów, reportaży telewizyjnych i filmów dokumentalno-fabularnych do udziału w Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem strony internetowej Festiwalu. Dokumenty, reportaże telewizyjne i filmy dokumentalno-fabularne wezmą udział w konkursie o Nagrodę Główną “Kina z duszą”.

– Szósta już edycja zobowiązuje do przyjrzenia się dotychczasowym osiągnięciom festiwalu. O jego sile i niepowtarzalności świadczą przede wszystkim filmy, które od kilku lat prezentujemy publiczności oraz twórcy, którzy co roku wracają do nas z nowymi filmami – mówi Grażyna Raszkowska, dyrektor festiwalu „Kino z duszą”.

Jak podkreśla dyrektor festiwalu, nad oczekiwaniami widzów czuwać będzie jak zawsze profesjonalne jury festiwalu, które zadba, by i tym razem wybór dokumentów nie zawiódł widzów.

Przewodniczącym jury jest wybitny polski dokumentalista Maciej Drygas. Pozostali członkowie jury to: operator filmowy prof. Andrzej Musiał, wykładowca PWSFTviT w Łodzi, krytyk filmowy Bartek Pulcyn, dr Ewa K. Czaczkowska, prezes Fundacji Areopag XXI oraz red. Grażyna Raszkowska, dyrektor festiwalu.

Wybrane filmy zaprezentujemy także podczas projekcji festiwalowych, które odbędą się od wtorku do soboty 20-24 listopada w stołecznej Kinotece. Udział we wszystkich wydarzeniach “Kina z duszą” jest bezpłatny.

Dodano: