Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Dwie wizje człowieka w polityce Europy

W opinii Jana Pawła II, w okresie oświecenia pojawiła się w Europie konkurencyjna wobec chrześcijaństwa próba wielkiej narracji opisującej sens ludzkich dziejów i rolę, jaką odgrywa w nich osoba Jezusa Chrystusa. Od tego czasu Europa przeżywa „kulturowy dramat”, w którego centrum znajduje się spór dwóch antropologii: chrześcijańskiej i oświeceniowej. Zapraszamy na wykład ks. prof. Piotra Mazurkiewicza Dwie wizje człowieka w polityce Europy. Po prelekcji, rozmowę z gościem poprowadzi Paweł Zuchniewicz.

Zapraszamy 22 maja 2017 (poniedziałek) o godz. 17.30 do Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, ul. Foksal 11.

Wydarzenie organizujemy wspólnie z Fundacją Konrada Adenauera w ramach cyklu JP2 Memorial Lectures jako cykl wykładów poświęconych zagadnieniom z zakresu nauczania Jana Pawła II. Chcemy pokazać, że w budowaniu wspólnej, europejskiej tożsamości wiara i rozum nie muszą wcale się wykluczać, lecz mogą się wzajemnie wzmacniać.

 

Ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz – biogram

Profesor politologii i wykładowca akademicki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, sekretarz generalny Komisji Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej COMECE w latach 2008-2012. Interesuje się zagadnieniami tożsamości Europy, miejscem Kościoła w przestrzeni społecznej. Posiada doskonałe rozeznanie w kwestii koncepcji antropologicznych, które stoją u fundamentów decyzji politycznych, prawnych i kulturowych społeczeństwa europejskiego.

 

 

 

Opublikowano 22.05.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.