Dla mediów

drukuj

 

INFORMACJE PRASOWE

Kontakt do rzecznika prasowego:

Joanna Korzeniewska
jkorzeniewska@centrumjp2.pl
+48 533 318 541

 

Komunikaty prasowe:

 

2018:

 

2017:

 

2016:

 

ŚDM

PODSUMOWANIE DNIA: 24.07

Fotografie – autor Piotr Podlewski

Depesze:

 1. Wieczorna depesza prasowa

 

PODSUMOWANIE DNIA: 23.07

Fotografie – autor Piotr Podlewski

Depesze:

 1. Wieczorna depesza prasowa
 2. Gimnastyka w strefie
 3. Opinie o wystawie Źródła
 4. Pozdrowienia od pielgrzymów w różnych językach

PODSUMOWANIE DNIA: 22.07

 1. Wieczorna depesza prasowa
 2. Czym jest miłosierdzie? Wywiady z gwiazdami koncertu nt. miłosierdzia (video) + galeria zdjęć zza kulis
 3. Relacja z koncertu „Wiara, nadzieja, miłość” (foto)

 

PODSUMOWANIE DNIA: 21.07

PODSUMOWANIE DNIA: 20.07

MATERIALY KONFERENCYJNE

POZOSTALE KOMUNIKATY

 

Materiały, które Centrum Myśli Jana Pawła II może udostępnić zainteresowanym mediom

MULTIMEDIA – udostępniane na podstawie licencji

 

1. Film Konklawe’78 reż. G. Górny – zrealizowany w 30. rocznicę historycznego wyboru Karola Wojtyły na papieża – ma na celu przypomnienie okoliczności, w jakich doszło do inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II.

 

 

2. Film Śladami wujka reż. P. Augustynek, K. Tchórzewski – film stawia pytanie o duchowy wymiar wędrowania, jaki był udziałem młodych ludzi z tzw. „Środowiska”. Przemierzali Oni górskie i wodne szlaki wraz z księdzem Karolem Wojtyłą. Film pokazuje też, co współcześnie dzieje się na szlakach, na których przyszły Papież prowadził duszpasterstwo turystyczne.

 

 

3. Film Tryptyk rzymski (recytacja D. Michałowska) – unikalne zderzenie reprezentowanej przez Danutę Michałowską tradycji poetyckiego słowa i pięknej recytacji, wywiedzionej wprost od rapsodyków, z nowoczesnymi filmowymi środkami wyrazu.

 

 

4. 40 wywiadów ze świadkami pontyfikatu – po montażu i obróbce (czas trwania 30-45 minut), udostępnione na wolnych licencjach w internecie https://www.youtube.com/watch?v=VoLEVwD3apc&list=PLTYp6C4JD1B1OnbvvdvsWznOuROtU8EgV

 

 

5. Filmy tematyczne – montaże wywiadów przygotowywane na konkretne okazje: Patriotyzm, On był wielkim atletą, To było niemożliwe, Wychowawca młodych, O świętości, Czy pamiętasz ten czerwiec, Droga miłosierdzia, Profesor na KUL, Szkoła, Nominacja biskupia, Święci, Volo papale, Zamach

TEKSTY

 

1. Konspekty edukacyjne Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny: nauczanie i historia – 11 scenariuszy lekcji dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

2. Baza nauczania papieskiego zawierająca wszystkie encykliki i adhortacje Jana Pawła II, przemówienia

www.nauczaniejp2.pl

 

3. Internetowa encyklopedia pojęć, osób i wydarzeń związanych z biografią oraz nauczaniem Papieża Polaka 

www.wikijp2.pl

 

 

————-

Archiwum:

2014:

Materiały z konferencji prasowej z dn. 23.04.2014, która odbyła się w Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11:

Zaproszenie na otwarcie wystawy Papież Wolności

Materiały z konferencji prasowej z dn. 31.03.2014, która odbyła się w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej:

Zapraszamy na konferencję prasową organizowaną przez Centrum  Myśli Jana Pawła II, która odbędzie się 31 marca o godz. 11.30 w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej. Materiały prasowe udostępnimy na stronie: kanonizacjajp2.com po konferencji o godz. 13.00

—————————————————————

Materiały prasowe z konferencji 17 marca 2014 roku

Biogramy prelegentów i kontakt do koordynatorów

   17.03.2014

19 marca (środa) o godzinie 12:00 w Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona pierwszemu filmowi dla dzieci o Janie Pawle II pt.: „KAROL, KTÓRY ZOSTAŁ ŚWIĘTYM”.

19 marca o godzinie 12:00 Kino Świat, Katolicka Agencja Prasowa oraz Centrum Myśli Jana Pawła II mają zaszczyt zaprosić na konferencję poświęconą pierwszemu filmowi dla dzieci o Janie Pawle II pt.: „Karol, który został świętym”. Za stołem prezydialnym zasiądą prelegenci: Katarzyna Glinka, bracia-bliźniacy Andrzej i Kamil Tkacz, którzy wspólnie zagrali w filmie rolę Kacpra, Grzegorz Sadurski (reżyser), Robert Friedrich (lider zespołu Arka Noego) ks. Przemysław Śliwiński (dyrektor biura prasowego Kurii Warszawskiej) oraz ks. Łukasz Piórkowski. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11 w Warszawie. Konferencję poprowadzi Łukasz Kobeszko z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wszystkich zainteresowanych obecnością na konferencji prosimy o potwierdzenie przybycia: jnagorski@centrumjp2.pl

Plakat promujący film - pdf

—————————————————————-

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza Państwa na śniadanie prasowe, na którym przedstawi swoje najważniejsze projekty.

 1. Kanonizacja bł. Jana Pawła II – planowane konferencje prasowe wokół wydarzeń związanych z kanonizacją w marcu i kwietniu,
 2. Skarb Solidarności – pozyskanie materiałów na temat projektu,
 3. Festiwal Gorzkie Żale – pozyskanie materiałów na temat festiwalu,
 4. 10 – lecie programu stypendialnego Miasta Stołecznego Warszawy – pozyskanie materiałów na temat programu.

Serdecznie zapraszamy 17 marca 2014 roku na godzinę 11.00 do Restauracji Kameralnej, ul. Foksal 11.

Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres mailowy: jnagorski@centrumjp2.pl

zapro_sniad_pras_popr

 

2013:

Jak przygotować dziecko do wyjazdu w głąb Afryki, skoro przygotowanie go na spacer bywa tak trudne? Jak to możliwe, że dziecko wytrzyma w podróży tyle czasu? Co będzie jadło na miejscu? Co zrobić, gdy zacznie krzyczeć w spazmach: „do domu”? Czy w ogóle zwiedzanie świata z dwójką dzieci da się połączyć z wypoczynkiem? Od wtorku startuje nowa seria spotkań na 1Piętrze. Ich gośćmi będą rodzice, którzy wychowując dzieci, nie rezygnują z aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym, sportowym czy zawodowym. W pierwszym spotkaniu wezmą udział Anna i Krzysztof Kobusowie, fotografowie, dziennikarze, podróżnicy.

Informacja prasowa do pobrania – 2013.10.25_CMJP2_Dziecko

—————————————————————-

W Centrum Myśli Jana Pawła II rusza rekrutacja na nowy, jesienno-zimowy semestr programu „Karol Wojtyła Fellowship”. Seminaria otwarte są dla studentów, doktorantów i wszystkich chętnych, a rekrutacja potrwa do 12 października. „Tajemnica Vaticanum II”, „Od fizyki do metafizyki”, „Papieski program dla Polski” – to ledwie niektóre seminaria, jakie poprowadzą w Centrum Myśli Jana Pawła II m.in. Paweł Milcarek, Marek A. Cichocki, Jan Doktór, Maciej Zięba OP.

Informacja prasowa do pobrania – 2013.10.01_CMJP2_KWF

—————————————————————-

Na moment ogłoszenia daty kanonizacji Jana Pawła II w Centrum Myśli Jana Pawła II powstała „ściąga” dla mediów, w której padają odpowiedzi na najczęściej zadawane przez dziennikarzy pytania. Np. czym różni się kanonizacja od beatyfikacji? Czy „Pokolenie JP2” istnieje? Czy nauczanie Jana Pawła II jest dalej aktualne? Ile pomników Jana Pawła II powstało po jego śmierci?

Informacja prasowa do pobrania – 2013.09.30_CMJP2_pytania_mediow

—————————————————————-

Długo oczekiwana data ogłoszenia Jana Pawła II świętym jest od dzisiaj znana. Kanonizacja odbędzie się w przyszłym roku, dokładnie 27 kwietnia w Rzymie. Z tej okazji startuje kampania społeczna, a stolica będzie dzisiaj miejscem działań, które zainicjowali młodzi ludzie, grono stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Informacja prasowa do pobrania – 2013.09.30_CMJP2_kanonizacja

—————————————————————-

Spotkania, debaty, happeningi, akcje performerów, koncerty, wystawy – oto oferta przygotowana na nowy sezon w centrum kulturalnych 1Piętro. Rok temu szef 1Piętra Szymon Pulcyn zapowiadał przed otwarciem, że powstaje miejsce dialogu, pierwsze tego typu w Warszawie. Dzisiaj otwarcie sezonu na 1Piętrze jest zapowiedzią „Dziedzińca dialogu”, papieskiej inicjatywy, która spotyka ze sobą ludzi o różnych poglądach, wierzących z agnostykami.

Informacja prasowa do pobrania – 2013.09.19_CMJP2_1Piętro

—————————————————————-

Audiobook z utworami Juliana Tuwima, bicie rekordu Guinnessa w ilości osób czytających „Lokomotywę”, a także spotkanie z udziałem pisarzy, dziennikarzy i ludzi kultury – tak w skrócie prezentują się wydarzenia przygotowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji rocznicy urodzin poety.

Informacja prasowa do pobrania – 2013.09.16_Tuwim

—————————————————————-

 

 

Informacja prasowa: wystawa „Jan Paweł II.Źródła” 11.08.2016