Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Centrum Myśli Jana Pawła II na XI Zjeździe Gnieźnieńskim

W Gnieźnie pod hasłem „Europa ludzi wolnych” rozpoczął się XI Zjazd Gnieźnieński. Centrum Myśli Jana Pawła II jest współorganizatorem wydarzenia.

Odnowione Zjazdy Gnieźnieńskie są na początku XXI wieku ważnym miejscem spotkań chrześcijan z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy poprzez dyskusje, warsztaty i wydarzenia artystyczne wyrażają swoją odpowiedzialność za przyszłość Kościoła, ojczyzny i Europy – w nawiązaniu do chrześcijańskich korzeni naszego kontynentu. Zjazdy odbywają się w Gnieźnie – kolebce polskiego chrześcijaństwa i pierwszej stolicy Polski. Organizowane są przez metropolitę gnieźnieńskiego, prymasa Polski w ścisłej współpracy z polskimi organizacjami katolickimi i chrześcijańskimi, w duchu dialogu i pluralizmu. Członkiem komitetu organizacyjnego jest dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II – Michał Senk.

Eksperci Centrum Myśli Jana Pawła II byli zaangażowani w tworzenie programu tegorocznego Zjazdu Gnieźnieńskiego. Dr hab. Paweł Skibiński jest prelegentem w dyskusji pt. „Nauczyciele polskiej wolności: kard. Stefan Wyszyński i Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II”. Ważnym elementem programu są także spotkania, mające formę warsztatów. W gronie trenerów są Maciek Omylak, współtwórca Festiwalu Nowe Epifanie, teatrolog i kulturoznawca, który prowazący warsztatu Wolność między szacunkiem dla człowieka i prawem pełnego wyrażania siebie oraz Maria Szymborska, prowadząca spotkanie „Co się stało z naszą klasą?” Co dzisiaj znaczy solidarność?

Pełny program wydarzenia znajduje się na stronie www.zjazd.org.

Fot. P. Goławski

Opublikowano 10.09.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.